Pegasus Boeing 737-800 uçağında yangın paniği

1
690

İstanbul – Düsseldorf seferini yapan Pegasus Havayolları‘na ait TC-CPU tescil numaralı Boeing 737-800 model uçak Düsseldorf Havalimanı‘na indikten sonra yangın paniği yaşandı.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Düsseldorf Havalimanı’na PC1003 sefer sayılı uçuşu gerçekleştiren Boeing 737-800 model uçağın frenlerinde aşırı ısınma ve tekerleklerinde kıvılcımlar gözlemlenmesi üzerine yolcular uçaktan kaydıraklar açılarak tahliye edildi.

Pegasus

Pegasus Havayolları’ndan konuya ilişkin yapılan açıklama

Pegasus Havayolları’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • Sabiha Gökçen-Düsseldorf seferini yapan PC1003 sefer sayılı TC-CPU kuyruk tescilli uçağımız, bugün Düsseldorf Havaalanı’na sorunsuz ve emniyetli bir şekilde inişini gerçekleştirmiştir. Park yerine yanaşması esnasında kule tarafından uçak altında alev ve duman görüldüğüne dair ikazda bulunulmuştur.
  • Uçuş ekibimiz, misafirlerimizin emniyeti için acil terk etme prosedürünü devreye sokmuştur ve prosedüre uygun olarak tüm misafirlerimizin emniyetle tahliyeleri sağlanmıştır. Düsseldorf Havaalanı’ndan aldığımız bilgiye göre, uçağımızda müdahale gerektiren herhangi bir durum olmadığı teyit edilmiştir.

1 YORUM

  1. bu ne ya Pegasus havayolları kendinize bi ceki duzen verin yoksa baya zarar edeceksiniz en son binecegim havayolu şirketi oldunuz zaten bu 737 ler sıkıntılı lutfen biraz daha bakim yaptirin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here