Pakistan’da Airbus A320 yolcu uçağı düştü. Pilotların son konuşmaları yayınlandı

0
43

Pakistan Uluslararası Havayolları sözcüsü yaptığı açıklamada, Karaçi kentinde mürettebat dahil 107 kişinin bulunduğu Pakistan Uluslararası Havayolları’na ait Airbus A320 model uçağının düştüğünü söyledi.

Pakistan Havacılık Bakanlığı, Lahor’dan yapılan uçuşta 99 yolcu ve 8 mürettebat olduğunu söyledi.
Hastane sözcüsü Seemi Jamali’ye göre, olay yerinden en az 11 ceset Jinnah Hastanesi’ne getirildi. Bu ölümlerin ne kadarının uçağın düştüğü bölgeden ya da uçaktan olup olmadığı belirsizliğini koruyor. Uçaktaki bütün mürettebatın ve yolcuların hayatını kaybettiği düşünülüyor.

pakistan uçak kazası

PK 8303 numaralı uçuşu gerçekleştiren Airbus A320 model uçak Lahor’dan kalktı ve saat 14: 30’da Karaçi’ye inecekti. Havayolu sözcüsü Abdullah Khan CNN’e verdiği demeçte, uçağın Karaçi’de radardan kaybolduğunu söyledi.


Sosyal medyada yayınlanan pilotla hava trafik kontrolörü arasında yapılan görüşmelerinde Airbus A320 uçağının pilotunun uçağın teknik sorunlar yaşadığını, iki motorunu da kaybettiğini söyleyerek Mayday çağrısı yaptığı görüldü.


Khan yaptığı açıklama pilota “Her iki iniş pistini de kullanılabileceği söylendi, ancak pilot pas geçme iniş rotasını kullanmayı tercih etti, teknik meseleyi araştırıyoruz. Hayatını kaybedenler için dua ediyoruz.” dedi.

Pakistan’da düşen uçağın pilotunun son sözleri

Olay yerinden sosyal medyada yayınlanan görüntülerinde uçağın bir yerleşim alanına düştüğü görüldü.

Sivil havacılık otoritesi, koronavirüsün yayılmasını önleme çabalarının bir parçası olarak iki aylık bir askıya alma işleminin ardından, sınırlı iç hatlar seferlerinin Cumartesi günü başlamasına izin vermişti.
Uluslararası uçuşların 1 Haziran’a kadar başlaması beklenmiyor. Pakistan, 9 Mayıs’ta ülke çapında Covid-19 tedbirlerini gevşetmeye başlamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here