Emirates çok yönlü koronavirüs önlemleri açıkladı

0
23

Bugün uçuşlara tekrar başlayacak olan Emirates, koronavirüse karşı müşterilerini ve çalışanlarını korumak için güvenlik standardlarını belirledi.

Emirates, koronavirüsün yayılmasını engellemek için yolculuğunun her aşamasında uygulanması gereken çok yönlü önlemleri açıkladı. Havayolu uçakta ve yerde güvenlik ve hijyen standartlarını yeniden tanımladı. Yeni önlemler bugün, dokuz destinasyona tarifeli yolcu uçuşlarının yeniden başlamasıyla yürürlüğe girdi.

Emirates, yolculuğun her adımında, tüm temas noktalarının sterilizasyonunu artırmak ve müşterilerinin ve çalışanlarınının sağlık ve güvenliğini sağlamak için kapsamlı bir dizi önlem uyguluyor. Havayolu’ndan yapılan açıklamada uçakta enfeksiyon kapma riski zaten çok düşük olmasına rağmen check-in’den inişe kadar her adımı gözden geçirmek ve yeniden tasarlamak için her türlü çabayı göserdikleri belirtildi. Yapılan açıklamada uygulanan her önlemin, riskte ek bir azalma sağladığı ve amaçlarının, uçmayı olabildiğince güvenli hale getirmek olduğu belirtildi.

Emirates Baş İşletme Müdürü konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Dubai’deki tüm paydaşlarla birlikte çalışıyoruz – bu önlemleri uygulamak için havaalanı, göç, sağlık ve havacılık otoriteleri dahil, her türlü gelişme ve değişiklik için uzman tavsiyelerini dinlemeye devam edeceğiz. Hepimiz bu pandemi sırasında günlük faaliyetlerimizde farklı uygulamalara uyum sağlamamız gerektiğinin bilincindeyiz.” dedi.

Emirates check-in kuralları

emirates
Emirates, Dubai Uluslararası Havaalanı’nda check-in ve Dubai uçuşlarında her yolcuya verilecek ücretsiz hijyen kitlerini tanıttı. Bu kitler maskeler, eldivenler, antibakteriyel mendiller ve el dezenfektanından oluşuyor.

Emirates, Dubai Uluslararası Havaalanı’nda check-in sırasında ve Dubai uçuşlarında her yolcuya verilecek ücretsiz hijyen kitlerini tanıttı. Bu kitler maskeler, eldivenler, antibakteriyel mendiller ve el dezenfektanından oluşuyor. Hijyen kitleri, müşterileri güvende tutmak için halihazırda sunulan bir dizi ek önlemi desteklemektedir.

Dubai havalimanındaki tüm müşteriler ve çalışanlar için eldiven giymek ve maske takmak zorunludur. Emirates uçuşlarında sadece maske takmak zorunludur. Havaalanına varışta, çeşitli bölgelerdeki termal tarayıcılar tüm yolcuların ve çalışanların ateşleri kontrol edecek. Yolcuların check-in, gümrük, biniş ve transfer alanlarında gerekli mesafeyi korumalarına yardımcı olmak için yere ve bekleme alanlarına fiziksel mesafe göstergeleri yerleştirilmiştir.

Havaalanı ekibi ayrıca her check-in masasına ve gümrük kontuarına, tezgah üzerinde etkileşim sırasında yolculara ve çalışanlara ek güvenlik güvencesi sağlamak için koruyucu engeller kurmuştur.

emirates
Havaalanı ekibi ayrıca her check-in masasına ve gümrük kontuarına, tezgah üzerinde etkileşim sırasında yolculara ve çalışanlara ek güvenlik güvencesi sağlamak için koruyucu engeller kurmuştur.

Emirates transit yolcu kuralları

Dubai Uluslararası Havaalanı’ndan seyahat eden ve başka bir uçuşa transfer olan müşteriler, uçaktan ayrıldıktan sonra termal taramadan geçecek. Havaalanında transfer masaların da önlem olarak koruyucu bariyerler kurulmuştur. Kişisel koruyucu ekipman giymiş havaalanı personeli, müşterilere ekstra yardım için güvenli bir mesafeden yönlendirecektir. Müşterilere bağlantı uçuşlarına başlamadan önce kapıda ek bir hijyen seti verilecektir.

Emirates uçağa biniş kuralları

Biniş sırası kademelendirildi ve yolcular son sıradan ilk sıraya doğru azar azar sırayla uçağa binecekler. Bekleme alanı da tüm müşterilerin sosyal mesafeleri gözlemlemesini sağlayacak şekilde değiştirildi. Kişisel koruyucu ekipman giymiş Emirates görevlileri, sırayı kolaylaştıracak. Biniş kapıları her uçuştan sonra derinlemesine temizlenecek ve dezenfekte edilecek.

Emirates uçakta uyulması gereken kurallar

Uçaktaki tüm kabin ekibi tamamen koruyucu ekipman giyeceklerdir. En yüksek güvenlik ve hijyen standartlarını desteklemek için Emirates, 1,5 saatin üzerindeki uçuşlarda mürettebata bir kabin servis asistanı ekledi. Kabin servis asistanı, tuvaletlerin 45 dakikada bir temizlenmesini sağlayacaktır. Bütün lavabolar, dezenfektan sabun ve el yıkama yönergeleri ile donatılmıştır.

Dokunarak enfeksiyon riskini en aza indirmek için, bu süre zarfında dergiler ve basılı okuma materyalleri mevcut olmayacaktır. Premium sınıflarda, yolculara tek kullanımlık menüler ve şarap listeleri verilecektir. Şilteler, yastıklar, battaniyeler, kulaklıklar ve oyuncaklar gibi konfor öğeleri hijyenik olarak kapalı poşetlere konacaktır. Emirates, her kullanımdan önce sterilize edilmiş yüksek kaliteli, çatal bıçak takımı ve tabak takımları kullanarak sıcak yemeklerle hizmetine devam edecektir.

Kabin bagajının check-in sırasında uçağın kargo bölümüne verilmesi gerekir ve müşteriler uçağa sadece dizüstü bilgisayar, el çantası, evrak çantası veya bebek eşyaları gibi temel eşyaları getirebilir. Müşteriler, bazı destinasyonlar için gerekli Sağlık Bildirimi Formlarını doldurmaları için kalemler getirmeleri gerekiyor.

Emirates’in modern uçak kabinleri, daha sağlıklı ve daha güvenli bir araç ortamı için virüslerin % 99,97’sini temizleyen ve kabin havasındaki tozu, alerjenleri ve mikropları ortadan kaldıran gelişmiş HEPA hava filtreleri ile donatılmıştır. Yolculuktan sonra ve Dubai’ye iniş yaptıktan sonra, her uçak güvenlik ve uygun sanitasyon sağlamak için gelişmiş temizleme ve dezenfeksiyon süreçlerinden geçecektir.

Emirates mürettebatının uyması gereken kurallar

emirates
En yüksek güvenlik ve hijyen standartlarını sağlamak için Emirates, 1,5 saatin üzerindeki uçuşlarda mürettebata bir kabin servis asistanı ekledi. Kabin servis asistanı, tuvaletlerin 45 dakikada bir temizlenmesini sağlayacaktır.

Çalışanlarını korumak için Emirates’in uçuş ve kabin ekibine, görevlerinin başında ve sonunda evlerinden almak ve evlerine bırakmak için araba servisi sağlanacaktır. Operasyon ekibi, özel bir havaalanı mürettebat tesisinde uçağa nakledilmeden önce uçuşlarını kontrol eder. Uçuş yapılacak şehirlerdeki konaklamalar mümkün olduğunca azaltıldı ve konaklamanın gerekli olduğu uzun mesafeli uçuşlarda mürettebat otellerdeki bireysel odalara yerleştirilecek. Dubai’ye dönüşte, tüm mürettebatta COVID-19 testleri yapılacak. Her mürettebat üyesi, görevde olmadıkları sürece her uçuştan sonra evlerinde 14 günlük bir karantina zorunluluğu getirildi.

Emirates, 21 Mayıs’ta dokuz destinasyona tarifeli uçuş hizmetleri planladığını açıkladı: Londra Heathrow Frankfurt, Paris, Milano, Madrid, Chicago, Toronto, Sidney ve Melbourne. Havayolu şirketi, Birleşik Krallık ve Avustralya arasında seyahat eden müşteriler için Dubai’de bağlantılar da sunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here