Aeroflot 3 saatte bir maske değiştirme zorunluluğu getirdi

0
20

Aeroflot, yolcular için COVID-19 pandemisi sonrası dönemde geçerli olacak sağlık ve güvenlik odaklı politikalarını açıkladı. Maskeler ve eldivenler zorunlu hale gelecek ve yolcular maskeleri üç saatte bir değiştirmek zorunda kalacaklar.

Dünyanın dört bir yanından havayolları, havacılık endüstrisini durma noktasına getiren koronavirüs krizinin ardından maske takma politikaları getiriyor. Havayollarının prosedürleri, maske takmayı sosyal mesafeyi korumaya tercih eden IATA yönergelerine göre hazırlanıyor . Lufthansa sosyal mesafeyi ikinci plana atan ve onun yerine maske takmayı zorunluluk haline getiren ilk havayollarından biri oldu. Bununla birlikte, Aeroflot çok daha katı görünen maske politikası getirdi.

aeroflot_uçak

Aeroflot’un maske politikası

Aeroflot, koronavirüs krizinin ardından sağlık ve güvenlik konularında çok sayıda yeni uygulama hayata geçirdi. Bu uygulamalar, Rusya Federal Hava Taşımacılığı Dairesi tarafından hazırlanan düzenlemelere göre belirlenmiştir.

Benzer planları olan çoğu havayolunun aksine, Aeroflot yolcuların uçuşlarda hem maske hem de eldiven giymesini zorunlu kılıyor. Bazı Birleşik Krallık havaalanları da eldiven giyme zorunluluğu getirdi.

Bununla birlikte, havayolu bir adım daha ileri giderek, maskelerin her üç saatte bir değiştirilmesi gerektiğini ve gerektiğinde ekstra maske taşıyacağını açıkladı. Havayolu, bu sağlık politikasının nasıl yönetileceğini açıklamadı. Belki, kaptan pilot maske değiştirme zamanı geldiğinde anons yapabilir.

Ayrıca, uçak içi yemek servisi de değiştirilecek. Tüm yiyecek ve içecekler ayrı ayrı paketlenecek. Yolcuların kendi yiyeceklerini getirmelerine açılmamış kapalı ambalajında olması şartıyla izin verilecek.

Aeroflot, diğer havayolu şirketlerinden daha katı uygulamalar da getirdi. Örneğin, yolcular emniyet kemerlerini tüm uçuş boyunca bağlı tutmak zorunda ve sadece tuvaletleri kullanmak için ayağa kalkmalarına izin verilecek.

Bunlara ek olarak, tüm yolcular çıkarttıkları giysilerini başüstü dolaplarına yerleştirmek zorunda. Aeroflot, yolcuların uçuş sırasında kabin ekibinin izni olmadan ve haklı bir neden olmadıkça başüstü dolaplara erişmesini yasakladı. Havayolu, haklı bir neden olarak nitelendirilebilecek şeyler hakkında ayrıntılı bilgi vermedi.

Aeroflot yolcuların uçağa binerken ve uçakla giderken sosyal mesafeyi korumasını istiyor. Ancak, LOT Polish Airlines’tan farklı olarak havayolu, uçuşta sosyal mesafenin gözleneceğini söylemedi. Virüsün aktarım riski düşük olduğu için uçuşlarda sosyal mesafe tercih edilmiyor ve havayollarının satılmayan koltuklardan kaybedilen geliri telafi etmek için fiyatları artırması gerekir.

Her yolcuya, uçuşa başlamadan önce bir el dezenfektanı verilecek ve her yolcunun ateşi ölçülcek. Ateşi 37 derecenin üzerinde olan yolculara uçağa biniş izni verilmeyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here